Zoet & Zout
‘Jezelf laten bewijzen door Het kanaal over te zwemmen, je doorzettingsvermogen laten zien en duidelijk willen maken dat je sterk bent!’ Drie dingen die Brigitte Keizer in zich had om een poging te wagen, maar die poging op 13 augustus 2005 mislukte. Ze overleed diezelfde dag nog. Tien jaar na het ongeluk, wil haar dochter Kyra het doel van haar moeder afmaken waaraan ze op 13 augustus 2005 is begonnen.
Het is een verhaal vol leven, eenvoudig taalgebruik en af en toe zo zijn nodige humor. Het boek ziet er aantrekkelijk uit en de titel geeft mij de gedachte:’’interessant en spannend!’’
De schrijver van het boek is Willem Bux en verteld het ook vanuit het ik-perspectief. Hij werd gevraagd om de periode van veel trainen en de goede voorbereidingen van Kyra vast te leggen en hiervan een verhaal te maken. Hij neemt contact met haar op en vraagt naar het verleden van haar moeder en wat de oorzaak van de dood van haar moeder was. Zo komt hij mensen tegen die Brigitte Keizer hebben gekend en erbij waren toen ze verdronk in Het Kanaal.
Het mooiste stukje uit het boek vond ik toen Kyra toch haar eigen weg koos en de poging waagde om Het Kanaal over te zwemmen. Ondanks dat haar vader tegen was en de rest van haar vriendenkring het enorm gevaarlijk vond, besloot ze om het toch gewoon te doen.
Ik vind het een prachtig verhaal, maar sommige stukken zijn raar verwoord en verwijdert je uit de spannende delen van het boek. Als je het boek in de schap ziet liggen met de titel ‘’Het meisje dat het kanaal overzwom’’, denk je al gauw aan het totale verhaal van één persoon over wat diegene heeft meegemaakt met weinig toevoegingen van andere zaken. Dat viel erg tegen, want ook stukken van bijvoorbeeld terroristische dreigingen komen erin voor. Ik raakte bij dat soort stukjes telkens de kluts kwijt en vond het moeilijk om dan weer terug in het verhaal van Kyra zelf te komen.
Voor mensen die geïnteresseerd zijn in waargebeurde verhalen en mensen die de tijd nemen voor een boek, raad ik dit boek zeker aan. Het boek leest erg gemakkelijk en relaxt. Het is een boek wat niet meteen hoeft worden uitgelezen, maar in stukken. Elk hoofdstuk heeft zo zijn eigen onderwerp, wat ik dus al vertelde, gaat het niet alleen over Kyra. Voor de ene heeft dat voordeel en voor de ander weer nadeel, maar mijn conclusie is dat het een goed boek is met veel voordelen.
Julia van Wanrooij