Micro, meso en macro niveau

In de Powerpoint van les 1 staat kort wat micro, meso en macro betekent. Hieronder staan voorbeelden waaraan je kunt denken.

Microniveau
Je biedt je cliënt in de regel hulp bij problemen van sociaal, psychologische of lichamelijke aard. Bijvoorbeeld, je cliënt heeft te maken met:

 

Mesoniveau
Bij het mesoniveau moet je denken aan de omgeving waarbinnen de hulpverlening georganiseerd wordt. Je hebt dan iets meer afstand van de cliënt en zijn directe omgeving. Bijvoorbeeld, je cliënt:

 

Macroniveau
Op dit niveau neemt de hulpverlener deel aan beïnvloedingsprocessen die de grenzen van het micro- en mesoniveau overschrijden. Hij verruimt de kaders van het werkveld door andere samenlevingsverbanden dan het primair proces of de organisatie van de vormen van hulpverlening op te nemen. Bijvoorbeeld:

 

https://www.methodischhandeleninzichtelijk1edruk.nl/oefeningen_en_cases/hoofdstuk_3a_analyse/micro_meso_en_macroniveau_de_sorteeroefening