BPV-opdracht ' lichamelijk en/of zintuigelijk en/of verstandelijk beperkt

BPV-opdracht ‘lichamelijk en/of zintuiglijk en/of verstandelijk beperkt’

Inleiding

In het werkveld heb je geregeld te maken met patiënten met een gezichts- en/of gehoorbeperking. Het valt niet altijd mee om daar goed mee om te gaan en soms zijn er dan ook hulpmiddelen nodig.

 

Inhoud opdrachten

 

Opdracht 1:

  1. Welke hulpmiddelen ben je in de stage tegengekomen bij patiënten met een gezichts- en/of gehoorbeperking? Beschrijf er minimaal vier.
  2. Hoe en door wie wordt bepaald welk hulpmiddel er nodig is?
  3. Hoe zit het met de vergoeding van deze hulpmiddelen?

 

Opdracht 2:

Op welke manier is met de inrichting van de praktijk waar je stage loopt, rekening gehouden met mensen met een beperking? Denk hierbij niet alleen aan gezichts- en/of gehoorbeperkingen, maar ook aan fysieke beperkingen als een rolstoel, morbide obesitas

 

Opdracht 3:

Bereid in een groepje een korte presentatie voor (paar minuten) over een medisch hulpmiddel voor slechtzienden/blinden. Jullie hebben hiervoor klassikaal criteria bedacht. Aan het einde van deze les zijn jullie bekend met ten minste 5 medische hulpmiddelen voor slechtzienden/blinden.

 

Inleverproducten

  • Uitwerkingen van de opdrachten waaronder een hand-out van de gehouden presentatie.

 

Aandachtspunten

Bronnenvermelding in APA-stijl