Opdrachten |
||
Inleiding |
||
Er zijn inmiddels ruim één miljoen Nederlanders met diabetes mellitus. De twee meest voorkomende vormen van diabetes mellitus met elk een eigen oorzaak zijn type 1 en type 2 diabetes. Zwangerschapsdiabetes kan als een aparte categorie aangeduid worden. Deze categorie wordt overigens ook beschouwd als een risicofactor voor type 2 diabetes. |
||
Inhoud opdrachten |
|
|
Opdracht 1 Diabetes Mellitus en voorlichting/educatie
Opdracht 2 Diabetes Mellitus en nieuwe ontwikkelingen
Opdracht 3 Ketenzorg Ketenzorg is zorg verleend door verschillende zorgverleners en helemaal afgestemd op een patiënt met een bepaalde chronische aandoening.
En wat zijn de kosten voor de patiënt?
Opdracht 4 Zorg aan diabeten met een andere culturele achtergrond. Gelezen op internet: “Marokkanen en Hindoestanen onderschatten hun diabetes, het op vakantie gaan zonder medicatie is hiervan een voorbeeld.”
Ga naar de volgende site www.diabetesfederatie.nl/diabetes-en-ramadan en werk de volgende vragen uit.
Patiënt Mohammed el Mansouri komt bij de balie met de volgende vraag: ”Ik gebruik voor mijn suiker Metformine 500 mg en neem altijd 3 maal per dag een tablet in. Volgende week begint de Ramadan, kan ik dit zo blijven slikken?”
|
|
|
Inleverproducten |
|
|
|
|
|
Aandachtspunten |
|
|
Bronvermelding |
|