De meeste brieven of mailtjes stuur je aan bestaande contacten. Om te voorkomen dat je telkens opnieuw de adresgegevens en eventuele variabele gegevens in moet typen, kun je gebruik maken van een bestaand adresbestand en deze koppelen aan een nieuw te maken brief.
Je kunt dan kiezen of je deze brief wilt sturen aan één contact uit het adresbestand, aan het hele bestand of aan een selectie eruit. Dit heet bij Word Afdruk Samenvoegen en wordt ook wel aangeduid als mailing (maar die stuur je altijd aan meerdere contacten, niet aan één).
Een gegevensbestand voor samenvoegen (in dit geval een adresbestand) in Word en in Excel:
M8-1 Afdruk samenvoegen - adresbestand https://youtu.be/MeIeVoBgTk4?list=PLj794oFsVej0E_Xh05QQQn035aMNpqB3R
Sla het resultaat op in je digitaal portfolio. Gebruik in de naam van je presentatie de code van de opdracht, dus bijv. m1-1a zodat je de bestanden makkelijk terug kunt vinden. Je hebt ze bij de volgende modules ook weer nodig.