Nederlands boek nr. 7
"Op zee" Toine Heijmans
Opdracht: Brief van de uitgever
Goedemorgen,
Bedankt voor het inzenden van uw boek. Ik en mijn collega's hebben ieder uw boek gekeken, we zijn enorm enthausiast! Er zijn nog wel een aantal verbeterpunten waarvan we hopen dat u er naar kijkt, we zien veel potentie in de schrijfstijl, maar alles kan beter.
Ik vind het een enorm leuk boek. Ik heb wel 3 verbeterpunten. Ten eerste is het soms wat eenzijdig, het hele verhaal speelt zich af op een boot in zee. Altijd hetzelfde gebied gebruiken is lastig en hierdoor zult u veel in herhaling vallen, wat ons ook op viel. Ook zou ik me iets meer een willen voelen met de hoofdpersoon. Hij maakt vaak keuzes die opmerkelijk zijn, weliswaar om het verhaal spannender te maken, maar dit haalt de realisme er wel uit. Als laatste is het niet echt een verassend einde, zelf hou ik van drama en ik denk dat dit einde voor de meeste lezers vrij teleurstellend was.
Ondanks deze punten kan het verhaal zeker verbeterd worden, waardoor wij het wel willen uitgeven. Denk aan meer flashbacks/flashforwards om het verhaal wat diverse te geven. Ook dromen van de hoofdpersoon kan voor wat verwarring van de lezer zorgen, maar dit zorgt ook weer voor de nodige verandering waardoor het verhaal minder eentonig blijft.
Wij hopen dat u deze tips goed meeneemt en binnenkort een verbeterde versie stuurt! Alvast bedankt en veel succes.
M.v.g.
Giovanni Smaal