Erfelijke aandoeningen in de familie

Hedendaags kunnen specialisten een erfelijkheidsonderzoek verrichten in het ziekenhuis om te kunnen kijken of er een aandoening is in de familie. Hiermee kunnen ze een grondig DNA-onderzoek doen en kijken of het ongeboren kind mogelijk een slachtoffer is van een bepaalde ziekte die gedragen wordt in de familie.

Taaislijmziekte was in de jaren 90 een moeilijke erfelijke ziekte die lastig te bestrijden was. Uitgerekend was dat men maar 7 jaar het zou kunnen volhouden met deze ziekte. Allelen die de oorzaak zijn van dat een embryo niet levensvatbaar is en dus vroegtijdig de dood veroorzaken worden letale allelen genoemd.

Vandaag de dag dankzij allerlei geadvenceerde technieken is er ook sprake van genetische modificatie en embryo selectie. Hierbij is men in staat om kunstmatig te selecteren welke genen er worden toegelaten bij een embryo of kunnen specifieke genen worden bestreden in het menselijk lichaam om tegen een aandoening te vechten van de patient.

Taaislijmziekte
Opgehaald van: Nectar 3de editie, 2de fase