Boek 1 - De kleine blonde dood

Daan van Erp

Veldstraat 10

5386AX, Geffen

 

Boekenboot

Mounebuorren 14

9074CJ, Hallum

 

Geffen, 22 oktober 2017

 

Geachte Boekenboot,

 

Ik ben Daan van Erp, 21 jaar en kom uit Geffen. Een klein dorpje dichtbij Oss. Ik schrijf deze brief omdat ik een boek heb geschreven en het graag door jullie wil laten controleren. Als het verhaal goed is, zou het mooi zijn als het boek word uitgegeven. Dit is het eerste boek wat ik ooit heb geschreven, daarom is dit boek extra bijzonder voor mij.

 

De titel van het boek is De kleine blonde dood, achter deze titel zit een verhaal. Het gaat over de blonde zoon van Boudewijn, Micky. Die op 5 jarige leeftijd overlijd. De uitleg van de titel komt voor het eerste naar voren toen Boudewijn, Mieke en Micky op vakantie zijn naar Italië. Boudewijn heeft een ruzie met Mieke over het Alcoholgebruik van Mieke. Hij schiet ’s avonds wakker met de gedachte dat ze een ongeluk heeft gehad. En dan is ‘de kleine blonde dood’.

Het boek bestaat uit 3 thema’s: oorlogstrauma van de vader, homoseksualiteit en de kleine blonde dood. Nog een ander thema wat niet duidelijk wordt verteld is dat Boudewijn heel eenzaam is, hij is zijn vader, zoon en Mieke verloren.

Het boek heeft een ingewikkelde plot, er lopen 2 verhalen door elkaar heen. Niet alleen lopen er 2 verhalen door elkaar, ook komen er veel flashbacks in het boek voor.

In dit boek is een ‘ik’ perspectief gebruikt, je ziet alles vanuit Boudewijn. Je leert de andere personages kennen, omdat Boudewijn ook een mening over hun heeft.

 

Dit boek is voor jongeren geschikt, tussen 15 en 19 jaar. Dit is een boek van niveau 2, omdat de kenmerken van een niveau 2 boek hiermee overeenkomen.

 

Met vriendelijke groet,

 

Daan van Erp