Herzlich Willkommen!
Ik ben Duits lerares in opleiding op de Hogeschool Rotterdam en weet dus dat een van de moeilijkste dingen van een nieuwe taal leren de grammatica is. Om het voor jullie wat makkelijker te maken kun je op deze Wikiwijs pagina alles vinden over de Derde naamaval en de Wisselvoorzetsels.
Je hebt in de tweede klas al de eerste en vierde naamval geleerd en daar komt dit jaar nog de derde naamval en de wisselvoorzetsels bij.
Ik hoor jullie al denken een eerste, een derde en een vierde naamval, waar is de tweede? Die hoeven jullie niet te leren omdat het een ouderwetse vorm is en afgezien van het feit dat het heel lastig is om hem toe te passen wordt de tweede naamval ook nog maar zelden toegepast.
Per pagina kun je een beknopte uitleg en oefenopgaves vinden. Onder het kopje 'Wat zijn de naamvallen' kun je ook nog een kennisclip vinden over dit thema.