Boek 3 - havo 4

Analyse:

Titel: Honderd uur nacht
Schrijfster: Anna Woltz
Thema: vriendschap, ouder-kindrelatie
Personages: de hoofdpersoon is Emilia, bijpersonen: Vader van emilia, Seth
Perspectief: Het verhaal word verteld vanuit het ik-perspectief. Tijdens het lezen merkte je het gelijk. De verteller is Emilia.
Tijd: de tijd van het boek kon je niet uit het boek opmaken.
Ruimte: Op het begin speelde het zich af in Nederland waar de problemen onstaan zijn. Later loopt Emilia weg naar New York waar het verder afpeelt.
Einde: Emilis komt achter dat ze Seth leuk vind.
Niveau: 2

Samenvatting:
Het begint allemaal in Nederland. Emilia zit op een school waarvan de directeur haar eigen vader is. Haar moeder is een wereldberoemde kunstenares. Emilia’s vader voelt zich eenzaam en ziet dan een meisje genaamd Juno door de gang van de school lopen en is meteen verliefd op haar(zij is zeventien hij is in de 40). Hij spreekt met haar af en verteld van alles over zijn privé leven tegen haar. Zij doet gewoon mee want zij hoopt op die manier hogere cijfers voor haar toetsen te krijgen. Maar als haar ouders er achter komen dat Emilia’s vader 67 slijmerige sms’jes naar Juno heeft gestuurd, wordt het nieuws snel verspreid en uiteindelijk weet heel Nederland het. Emilia wordt daarom erg veel gepest op school. Daarom besluit ze weg te lopen naar New York en daar een nieuw leven op te bouwen. Maar als ze daar eenmaal aankomt blijkt haar hotelkamer helemaal niet te bestaan. Gelukkig komt ze Jim tegen en slaapt ze een nacht in zijn kamer. De volgende morgen gaat ze terug naar Seth om te vragen of ze misschien daar mag slapen omdat Jim’s kamer erg vies is. Maar al snel horen ze dat orkaan Sandy eraan komt en gaan ze zich daar snel op voorbereiden  door van alles in te kopen. Wanneer de orkaan New York insloeg viel de stroom uit voor de helft van de stad. Toen besefte ze zich dat ze niet genoeg water hadden ingekocht. De stroomuitval duurde ongeveer een week en in tijd kon Emilia niet douchen en haar handen wassen.  Door haar smetvrees denkt ze dat ze doodgaat door alle bacteriën die op haar krioelen. Later raakt ze eraan gewend en vindt ze het niet zo erg meer.  Maar toen haar vader opeens een berichtje stuurde dat  hij wist waar ze was en dat hij haar zou komen ophalen schrok ze daar erg van. Ze wilde veel liever hier in New York bij haar vrienden blijven dan worden gepest en bedreigt in Nederland. Als Emilia’s vader na Sandy eindelijk een vlucht kan boeken zodat hij naar haar toe kan komen, wordt hij ziek en komt alleen Emilia’s moeder Nora Quinn. Ze bezoekt met haar het beroemde kunstmuseum The Frick Collection. Een paar dagen later komt haar vader ook naar New York en praten ze het daar met elkaar uit en besluit Emilia dat ze liever in New York wil blijven wonen. Haar moeder is het daar mee eens, maar haar vader vindt dat maar niks. Maar hij moet kiezen, of hij blijft alleen in Nederland, of hij blijft in New York met zijn dochter en vrouw. Hij kiest er dan uiteindelijk voor om in New York te blijven als ze het voor elkaar krijgen dat ze daar mogen blijven wonen. Snel verteld Emilia het nieuws aan Seth. Hij is erg blij en verrast om dat te horen. Alleen denkt hij dat Emilia Jim leuker vindt dan hem. Emilia zegt dat ze eerst ook dacht dat dat het geval was maar dat ze er achter kwam dat ze Seth toch leuker vindt.

Mening:
Als ik aan de kaft zou beoordelen zou ik het boek niet zo snel kiezen, maar vond het wel een leuk boek om te lezen. Het boek is niet klein niet groot, dus de formaat was goed. Ik vond het verhaal een logisch verhaal, alles gebeurde in een logische volgorde. Vond het ook een spannend boek omdat er een orkaan kwam en je weet niet wat kan gebeuren als er een orkaan is. Vind het een realistische verhaal. Zou het andere aanraden om het boek te lezen.

 

BRON: https://www.scholieren.com/boekverslag/84033