Boek 8 - havo 5 - Verraad me niet

Verraad me niet- Tessa de Loo

 

Opdracht: brief aan de uitgever

 

Mirte van der Heijden

Landbouwlaan 130

5351LA Berghem

 

Berghem, 30-12-19

 

De Arbeiderspers

Weteringschans 259

1017XJ Amsterdam

 

Betreft: Uitgave boek

 

Beste meneer/ mevrouw,

 

Mijn naam is Mirte van der Heijden en ik ben 17 jaar. De reden voor het schrijven van deze brief naar u is dat ik in de afgelopen maanden een boek heb geschreven. En ik zou graag willen dat uw uitgeverij mijn boek uitgeeft.

Het boek dat ik heb geschreven gaat over Michiel en zijn broer Wolf. Op een doodnormale avond is Michiel getuige van een mishandeling van een dorpeling uitgevoerd door zijn broer Wolf. Michiel weet gelijk dat het foute boel is en wil eerlijk zijn maar dit wordt hem door zijn broer verboden. Er ontstaat een gespannen sfeer tussen de broers terwijl het onderzoek naar de dader loopt. Michiel wordt voor het blok gezet met het dilemma: liegen voor zijn eigen broer of eerlijk zijn tegen zijn ouders en vrienden. Vandaar dat de titel van mijn boek ‘verraad me niet’ is. Het verhaal speelt zich in chronologische volgorde af met enkele terugblikken op de expliciete avond. Tevens wordt het boek vertelt vanuit de gedachte van Michiel. Ik heb hiervoor gekozen omdat je dan als lezer een goed beeld kan krijgen van de situatie waarin Michiel zich bevindt.  

Verraad me niet is bedoeld voor een volwassen publiek maar het kan ook gezien worden als jeugdboek. Dit kan omdat ik niet al te moeilijk taalgebruik heb gebruikt heb zodat het boek makkelijk  te volgen is voor de lezer. Daarentegen is verraad me niet een boek voor een volwassen publiek door het gebruikte plot en de verhaallijn van het boek. deze kunnen verwarrend zijn waardoor het boek als moeilijk beschouwd kan worden.

Al met al zou ik het erg waarderen mocht u ervoor kiezen om mijn boek uit te geven. Ik zal mijn e-mail adres aan het einde van deze brief vermelden zodat u wellicht contact met mijn kan opnemen.

 

Alvast veel dank en ik hoop spoedig van u te horen.

 

Met vriendelijke groet,

 

Mirte van der Heijden