Start

Binnen SCOPE maken we veel gebruik van gegevens om het onderwijs te geven zoals we dat willen en zoals past bij deze tijd. Het is wettelijk verplicht dat we op een veilige en verantwoorde manier met deze gegevens omgaan en ook zorgen dat de gegevens op een veilige manier worden verwerkt. Elke medewerker en leerling mag er immers van uitgaan dat er door de schoolorganisatie altijd zorgvuldig met zijn of haar persoonsgegevens wordt omgegaan.

Vanaf mei 2018 gelden nieuwe, strengere regels voor het omgaan met informatiebeveiliging en privacy (IBP). Dan treedt de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) in werking. Deze nieuwe wet vervangt nationale privacywetgeving van EU-landen; in Nederland was dit de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp). We moeten daarom in 2018 voldoen aan de nieuwe regels.

In de AVG is vastgelegd hoe met persoonsgegevens dient te worden omgegaan. Maar wat zijn nu precies persoonsgegevens? En wat betekent de wetgeving in de praktijk voor mij als medewerker van SCOPE? In deze workshop wordt uitgelegd wat je als medewerker moet weten en kunt én moet doen om de privacy van leerlingen en collega's te beschermen. Praktijkvoorbeelden worden gebruikt om de soms abstracte wet- en regelgeving te verbinden aan herkenbare situaties die op school voorkomen.

Aan het einde van de online training kan je de onderstaande vragen beantwoorden:

Naleving van de wet is de verantwoordelijkheid van iedereen binnen de organisatie en dit kan dus alleen bereikt worden wanneer iedereen zorgvuldig en verantwoord met gegevens weet om te gaan en dat ook doet.