De berenklauw is een plant die tussen juli en september bloeit langs autowegen, spoorwegen en in de bossen. Het zijn planten die soms wel 3,5 meter hoog kunnen worden.
Wat stel je vast?
Blootstelling aan de sappen van de (reuzen)berenklauw of oppervlakkige aanraking met de plant in combinatie met zonlicht.
Na 24 uur: jeukende, rode vlekken of blaasjes.
Hierna ontwikkelen zich grote blaren. De blaren lijken op ernstige brandwonden (genezen pas na één tot twee weken).
Er kunnen littekens ontstaan en de huid kan bruin verkleuren.
Wat doe je?
Was de aangedane huid meteen met ruim lauw water en zeep.
Mochten de ogen in contact zijn gekomen, dan moet je de ogen met veel water spoelen.
Indien na contact met de reuzenberenklauw wordt voorkomen dat er blootstelling ia aan uv-licht (zonlicht en zonnebanklicht) zullen er geen blaren ontstaan.
Neem contact op met de huisarts bij uitgebreid contact met de huid en/of blaarvorming.
Kinderen zijn avontuurlijk ingesteld en zoeken de gekste plekken op. Stukjes niemandsland met veel begroeiing zijn dan bij uitstek interessant. Helaas vind je daar ook vaak deze plant. Daarom is het zaak om de kinderen bekend te maken met de plant. gelukkig is het goed herkenbaar. Zorg ervoor dat de kinderen de plant kennen en voorkom dat ze hem aanraken. Dit kan een hoop ellende voorkomen.
Bij ernstige reacties altijd contact opnemen met de huisarts.