Opdrachten

In dit gedeelte gaan we eerst wat voorkennis activeren. Noteer de antwoorden op een blaadje en lever deze in bij je docent. Een antwoordvel per groepje.

Questions

  1. Wat zijn de Olympische Spelen ?
  2. Waar en wanneer werden zij voor het eerst gehouden ?
  3. Waarom ?
  4. Leg uit wat het Olympisch Handvest precies inhoud. Max.10 zinnen.
  5. Door wie is de Olympische Vlag ontworpen ? Wat symboliseren de vijf ringen ?
  6. Weet je misschien ook enkele landen te noemen die NIETmeedoen ?

Nu volgen enkele vragen over de film. Het succes van de verhalen is terug te voeren op een aantal zaken: de hilarische gevechten met de Romeinen; terugkerende elementen (running gags) zoals de piraten; anachronismen waarbij hedendaagse personen en situaties in de Oudheid worden geplaatst, dubbele bodems, knipoogjes naar de Romeinse en Gallische cultuur en geschiedenis, grappen rond Europese stereotypen en de vele woordspelingen. In de originele Franstalige versie zijn veel grappen erg op de francofone cultuur gericht en daardoor soms moeilijk vertaalbaar. Hetzelfde geldt voor bepaalde woordspelingen.

Questions:

  1. Noteer de hoofdpersonen van het verhaal.
  2. In de tekst hierboven wordt de zogenaamde X-factor genoemd voor de Asterix en Obelix reeksen. Maak een top 5 van de woordspelingen die jou het meest zijn opgevallen.
  3. Zoek op en leg uit wat een 'anachronisme' is.
  4. Geef enkele voorbeelden van 'anachronismen' in de film.
  5. Kun je minstens twee 'dubbele bodems' opnoemen ?
  6. Weet je ook voorbeelden van Europese stereotypen  te noemen ?