Info voor werkplekbegeleider

Hieronder vinden jullie een e-mail die jullie kunnen sturen aan jullie werkplekbegeleider. Op deze manier is jullie werkplekbegeleider voldoende op de hoogte van wat er moet gebeuren bij dit vak en kan er op korte termijn overleg plaatsvinden.

Klik hier om de tekst te downloaden in een Word bestand:

E-mail aan werkplekbegeleider.docx

Voor jullie gemak vinden jullie de tekst ook hieronder:

_______________________________________________

Beste werkplekbegeleider,

Wat fijn dat u dit schooljaar één van onze studenten begeleidt! Dit blok volgen onze studenten het vak ‘Arrangeren digitaal leermateriaal’ op de Hogeschool Rotterdam. Het is de bedoeling dat onze studenten steeds bekwamer worden op het gebied van digitale leermiddelen. Om dat te realiseren gaan ze aan de slag met het ontwikkelen en arrangeren van digitaal leermateriaal op hun eigen wikiwijs website. Uiteindelijk is het de bedoeling dat onze studenten jullie leerlingen (VO) of studenten (MBO) de website, met interactieve uitleg en oefenopgaven, tijdens de les laten ervaren. Wij vragen van u en van uw leerlingen of studenten om daarna een korte evaluatie hierover in te vullen. Die evaluatie is onderdeel van de eindbeoordeling van ons vak en daardoor dus van belang voor onze student.

Het is belangrijk dat het duidelijk is waar de wikiwijs website over moet gaan. Daarom vragen we onze student met u in overleg te gaan over het onderwerp van de website en de doelgroep (welke klas).

Er zijn hiervoor een aantal opties mogelijk:

  1. Bekijk samen waar de leerlingen of studenten over ongeveer 5-6 weken zijn. Vervang een gedeelte van de methode met het wikiwijs leerarrangement van onze student.
  2. Bedenk samen een onderwerp dat niet aan bod komt in de methode maar wel relevant is voor de leerlingen of studenten.
  3. Bedenk samen welk onderwerp of hoofdstuk een knelpunt is in het curriculum. Waar lopen leerlingen of studenten met grote regelmaat op vast? Onze student zou dan een remedial arrangement kunnen ontwikkelen daarvoor.

Onze student kan pas beginnen met het ontwerpen van het leerarrangement als er een onderwerp en doelgroep is vastgesteld. Daarom is het van belang dat hier op korte termijn overleg over plaatsvindt.

Mocht u naar aanleiding van deze e-mail nog vragen hebben, dan bent u van harte welkom om deze te stellen.

Met vriendelijke groet, namens de docenten van het vak ‘Arrangeren digitaal leermateriaal’,

Robert Mol

Hogeschool Rotterdam

R.L.Mol@hr.nl

_____________________________________