Natuurkunde Biedt de uitdaging om een inlevende verbinding met de natuur en techniek bij de opgroeiende jongelui tot bloei te laten komen. Zorgvuldig waarnemen en in verbinding blijven met de wereld bij het doorgronden en begrijpen is de uitdaging voor de docent en zijn leerlingen.
|
|||||
Home | |||||
Handige links | Ontwikkelingsdoelen | Redacteuren | |||
|
Natuurkundelessen vinden plaats in klas 6 t/m 12. Verbinding met natuur en techniek zijn leidraad vanuit de leeftijdsfase van de kinderen. Het wekken van verwondering en ontzag voor de wijsheid en schoonheid in de wereld zijn belangrijke stemmingen van waaruit het inzicht groeit. In iedere leeftijdsfase is er een ander accent wat betreft de wijze van behandelen. Zo vertrouwt de 7e klasser de autoriteit van de docent. Zij zijn nieuwsgierigheid en hebben grote behoefte om dingen te beleven en nauwkeurige voorstellingen te maken. In iedere klas is het belangrijk om de passende grondstemming beleefbaar te maken. Het natuurkundeonderwijs streeft ernaar om: · Bij de leerlingen een gevoel van verwondering en interesse in de natuurverschijnselen en technologie te wekken. · Een attitude te ontwikkelen van onbevangen, aandachtige waarneming en actief zelfstandig denken op basis van die waarnemingen. · De leerlingen wetmatige samenhangen te laten ontdekken. De nacht speelt hier een belangrijke rol voor de verwerking van de lesstof. De volgende ochtend wordt de denkende samenhang tussen de proeven verwoord. · De docent leert, als eerste stap, om zijn denkgewoonten om te vormen door het verklaren met modellen expliciet als zodanig te onderscheiden en te benoemen.
|
Voor alle klassen is inspiratiemateriaal uitgewerkt. Ideeën, aanvullingen en lesmateriaal is van harte welkom! Neem contact op met één van de redacteuren. |
|||
|
|||||