Hoofdstuk 2: Tot en met spenen

 

Maak de vragen van hoofdstuk 2. Gebruik daarbij blz 16 t/m 23 van de bundel jongvee en de overige onderstaande informatie.

 

Bekijk de onderstaande video over het verstrekken van melk aan kalveren.

duurzame melkveetip 5 opfok van melk tot spenen https://www.youtube.com/watch?v=EFmu2TOQqLc

Geen antibioticamelk naar kalveren.pdf

 

Hieronder volgt een presentatie over het verstrekken van koemelk of kunstmelk aan de kalveren. Klik op de presentatie en scrol met de muis verder naar beneden om de hele presentatie te bekijken. Onder de presentatie staat een voerschema van kunstmelk, die gebruikt is bij het bepalen van de hoeveelheid melk.

 

Presentatie kunstmelk of koemelk

 

De groei van een kalf in de melkperiode bepaalt al voor een belangrijk deel de melkproductie op latere leeftijd. Voor meer informatie hierover, bekijk onderstaande presentatie en lees het artikel.

jongvee kan harder groeien (melkperiode).pdf

Jongvee kan harder groeien.pdf

 

Afbeeldingen over de verschillende manieren van melk verstrekken.

Verschillende manieren om melk te verstrekken.pdf

 

Bekijk de onderstaande video over de easy milker. Het aanmaken van kunstmelk met een mixer en het verstrekken van melk met een kalverbar.

 

Hieronder volgt een presentatie over de voordelen van het verstrekken van melk met een kalverbar ten opzichte van het verstrekken van melk uit een emmer. Klik op de presentatie en scrol met de muis verder naar beneden om de hele presentatie te bekijken.

presentatie kalverbar.pdf

 

Hieronder staat een link naar een verslag over alle ins en outs van een kalverdrinkautomaat. Daar weer onder volgt een presentatie over de kalverdrinkautomaat. Klik op de presentatie en scrol met de muis verder naar beneden om de hele presentatie te bekijken.

Informatie over kalverdrinkautomaten

Kalverdrinkautomaat1.pdf

 

Hieronder volgt een document met tips voor huisvesting van jongvee en een een video over de huisvesting van jonge kalveren. Bekijk deze.

Tips huisvesting jongvee

Duurzame Melkveetip 8 Huisvesting van jongvee https://www.youtube.com/watch?v=pY71vN2HiRI


koudestress bij kalveren