Op Vakantie

Op Vakantie

Webquest

  • Onderwerp
    Vakantie
  • Schooltype
    VMBO
  • Doelgroep
    Niveau 1 & 2
  • Vakgebieden
    Overig
  • Aantal personen
    5 leerlingen
  • Totale tijd
    2 tot 3 klokuren

Elk jaar gaan er duizenden mensen op vakantie. De één gaat naar Italië, een ander gaat naar Duitsland en weer een ander blijft thuis in eigen land. Veel mensen geven honderden euro's uit aan hun vakantie. Gelukkig krijgen ze in de maand mei vakantiegeld. Hiervan kunnen zij een week of langer van op vakantie. Daan en Lotte zijn al jaren samen op pad gegaan. Ook dit jaar willen zij er weer graag samen op uit. Alleen weten zij niet waarheen. Ze zijn al langs geweest bij een reisbureau, maar hier vonden zij niet iets wat hen aantrok. Ze willen graag dat jij hen helpt. In deze opdracht gaan jullie een vakantie organiseren voor Daan en Lotte. Jullie gaan je ook verdiepen in de achtergronden van het land. Wat is er allemaal te doen, in het door jullie gekozen land? Dit en nog veel meer gaan jullie doormiddel van deze webquest uitzoeken. Ik wens jullie veel plezier. Heb je vragen? Neem dan contact op met: jvangarderen@corlaercollege.nl of met hvansas@corlaercollege.nl Veel succes met deze opdracht.

?

1. Inleiding

De komende lessen gaan wij aan het werk met een opdracht. Deze laatste opdracht gaat over 'vakantie'. Doormiddel van deze opdracht hoop ik dat je inzicht krijgt in de totale kosten van een vakantie. Zo ga je in tweetallen uitzoeken wat de kosten zijn van een hotel, wat de kosten zijn van een vliegticket, wat er te doen is qua attracties in het land wat jullie gekozen hebben, etc.

 

Voor de opdracht mag je gebruik maken van een computer. Jullie moeten vooraf de taken goed verdelen. Voordat je aan deze opdracht begint ga je een taakverdeling maken. Hierin komt te staan wie welke taken uitvoert. Tussentijds en aan het eind van deze lessenserie wil ik zien wie wat heeft gedaan. Jullie hebben drie lesuren de tijd om aan dit project te werken.

 

Deze opdracht telt driemaal mee!

 

Succes met deze opdracht.

?

2. Taak

Daan en Lotte gaan al jaren samen op vakantie. Vorig jaar zijn zij op vakantie geweest naar Andorra in het zuidwesten van Europa.

 

Al verschillende maanden lang leggen Daan en Lotte geld apart voor hun vakantie. Ook dit jaar willen zij weer op vakantie. Daan heeft al op internet gekeken, maar kon niet iets leuks vinden. Egypte trok hem wel een beetje aan, maar Lotte was bang dat het niet veilig was in dat land. Vandaar dat ze maar verder zijn gaan zoeken.

 

 

Doordat zij al een tijd werken, ontvangen zij elke maand een behoorlijk salaris. Netto houden zij allebei € 2.500 over. Daarnaast ontvingen zij vakantiegeld in de maand mei. Hiervan willen zij € 3.000 uitgeven.

Ze willen dit jaar graag weer een mooi hotel hebben. Het eten mag wat hen betreft gevarieerd zijn. Ze willen in totaal minimaal 8 dagen op vakantie?

 

 

1) Naar welk land gaan Daan en Lotte op vakantie en waarom?

2) Van welke datum tot welke datum gaan zij op vakantie?

Nu jullie de datum hebben geprikt kun je verschillende dingen plannen. Je kan nu kijken of er in die periode een vliegtuig is naar het land van bestemming. Daarnaast kan je ook kijken of er een hotel beschikbaar is.

3a) Met welk vervoermiddel gaan zij naar het land van bestemming? En waarom per vliegtuig, auto of boot?

3b) Hoeveel kost een vliegticket, auto huren of een bootreis? Denk bij een vliegreis ook aan luchthavenbelasting en overige bijkomende kosten.

3c) Hoe laat vertrekken zij en hoe laat komen zij weer terug?

4a) Geef een beschrijving van hun hotel. Illustreer dit met plaatjes van hun hotel. Waar staat het hotel? Hoe groot zijn de kamers? Hebben zij een douche of bad in het appartement? Enz....!

4b) Hoeveel zijn de hotelkosten voor het aantal dagen dat zij op vakantie gaan?

4c) Is het eten bij de prijs inbegrepen? Zo ja of nee, wat voor eten kunnen zij krijgen in dat land?

5a) Ze willen uiteraard ook iets van het land zien. Bedenk vier dagjes uit. Wat gaan zij die dagen doen? Hoe laat moeten zij opstaan? Hoe laat moeten zij eten? Wat gaan zij ’s morgens doen? Maak een planning wat zij die vier dagen gaan doen. Illustreer dit met plaatjes.

5b) Deze vier dagen kosten uiteraard ook geld. Hoeveel zijn zij kwijt per dag? En waar zijn zij dat aan kwijt? Hoeveel kosten bijvoorbeeld natuurparken of attracties?

6) Geef een omschrijving van jullie vakantieland. Wat voor land is het? Zijn er veel bergen en heuvels of juist niet?

7) Wat voor klimaat heeft jullie land?

8) Als zij met het vliegtuig moeten, moeten zij daar ook een auto huren om van A naar B te rijden. Hoeveel kost een auto huren? Voor hoeveel dagen moesten zij een auto huren? Via welke maatschappij hebben zij een auto gehuurd?

?

3. Werkwijze

Om deze webquest te maken ga je het volgende doen:

  1. Informatie en plaatjes verzamelen over het thema vakantie;
  2. Verslag of werkstuk maken;
  3. Inleveren. 

Stap 1: informatie en plaatjes verzamelen.

Bekijk verschillende bronnen. Verzamel informatie en plaatjes. Let er op dat je straks antwoord kunt geven op de vragen van deze webquest (zie opdrachten).

 

 

Stap 2: werkstuk maken

Hou de indeling qua opdrachten aan. Zorg er dus voor dat de indeling van de vragen in je verslag terug komt.

Zorg dat je het verslag illustreert met plaatjes en eventueel bijlage.

Controleer je tekst op spelling, grammatica en schrijfstijl. Neem niet letterlijk tekst van internet over.

.

 

 

Stap 3: Inleveren

Controleer voordat je het werkstuk inlever of het aan de eisen voldoet. Zie beoordeling. 

Je verslag lever je uiterlijk donderdag 26 juni 2008 in.

?

4. Bronnen

Voor deze opdracht heb je verschillende sites nodig om alle vragen/opdrachten goed te kunnen beantwoorden. Hieronder staan een aantal bruikbare sites: 

Globe Reisbureau
Holland International Reisbureaus
Arke Reizen
Tui Nederland
D-reizen

Oad Reizen

Elmar Reizen

Peter Langhout Reizen

De prijzen van hotels, autoverhuur e.d. verschilt enorm. Kijk op de onderstaande site voor meer informatie:
Vergelijk prijzen van Hotel en Reizen

Staat er geen bruikbare site bij? Ga dan naar
Google en zoek hetgeen jij wilt!?

5. Beoordeling

Bij de beoordeling van deze opdracht wordt gelet op het volgende:

 

Alle punten van deze opdracht moeten gedaan en verwerkt zijn

 

Het verslag moet voorzien zijn van:

  • Een voorkantje
  • Een inhoudsopgave
  • Voorwoord of inleiding (hier vermeld je wat er in het verslag staat en waarom je dit geschreven / onderzocht hebt)
  • Paginanummering 
  • Bronvermelding (waar je alle informatie vandaan hebt gehaald)  

De taakverdeling moet volledig en overzichtelijk zijn.

.

 

Werkhouding tijdens de lessen economie

?

6. Terugblik

De afgelopen lessen zijn jullie bezig geweest met het project ‘Vakantie’. Beschrijf in je verslag wat jij goed vond gaan. Je kunt daarbij denken aan verbeterpunten voor de volgende keer. Beschrijf ook de samenwerking. Hoe heb jij de samenwerking met jouw klasgenoot ervaren? Kon je de informatie makkelijk vinden, enz.

Wat heb je geleerd van deze opdracht??

7. Docentpagina

Diversen

In deze Webquest maken de leerlingen een werkstuk over het thema 'Vakantie', waarin zij de belangrijkste kenmerken van dit thema leren. Daarnaast leren leerlingen keuzes maken uit de beschikbare informatie. Er is veel informatie beschikbaar.

Vakgebied

Economie

Leerdoel 1

Vragen correct beantwoorden

Leerdoel 2

informatie verzamelen, keuzes maken, verwerken en verbanden aangeven. Kennis opdoen over het thema 'Vakantie'.

Leerdoel 3

Hoofdzaken van een informatieve tekst weergeven. Meningsvorming en op basis van informatie een werkstuk maken

Type Webquest

Kortlopend, in groepen van twee personen.

Tijdsduur

2 - 3 uur

Aandachtspunten voor de beoordeling

Voor de beoordeling kunt u gebruik maken van het schema. Het eindproduct wordt vooral beoordeeld op:

inhoud;

 

 

schrijfstijl, spelling en grammatica;
informatie gehalte.

Materialen

Computer met internetaansluiting;
materialen voor het maken van een werkstuk (de computer);
schoolbibliotheek;
Mogelijkheid tot digitale opslag voor het bewaren van teksten en plaatjes.

Toelichting WebQuestonderdelen

Inleiding

Voor de inleiding kunt u verschillende aanleidingen zoeken. Een krantenbericht, een bericht op internet of een vraag van een leerling.


 

Bronnen
Bij het bekijken van de bronnen is het goed dat leerlingen terug kunnen grijpen op de hoofdvragen van de webquest. Laat ze die apart noteren of de vragen even printen. Wellicht heeft u standaard afspraken en aanwijzingen voor het maken van een werkstuk. Herinner leerlingen hier weer aan (hoofdstukken, spelling en grammatica, afwisseling tekst en plaatjes).


Beoordeling

Het schema biedt u een handreiking voor de beoordeling. Het kan interessant zijn om de leerling ook het eigen werkstuk met het schema te laten beoordelen. Als u beide beoordelingen naast elkaar legt en bespreekt kan er bij de leerling meer inzicht ontstaan in sterke en zwakke kanten.


Afsluiting

Koppel de beoordeling zo snel mogelijk terug naar de leerling om de leeropbrengst vast te stellen.


Alternatieve verwerkingsopdrachten

U kunt de leerlingen ook een verslag laten maken, een spreekbeurt laten samenstellen of een Powerpoint presentatie laten houden.

Tot slot

Wens ik u veel plezier met deze webquest!

?

  • Het arrangement Op Vakantie is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Auteur
    E Kiwijs Je moet eerst inloggen om feedback aan de auteur te kunnen geven.
    Laatst gewijzigd
    2018-06-12 14:10:32
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 3.0 Nederlands licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Elk jaar gaan er duizenden mensen op vakantie. De één gaat naar Italië, een ander gaat naar Duitsland en weer een ander blijft thuis in eigen land. Veel mensen geven honderden euro's uit aan hun vakantie. Gelukkig krijgen ze in de maand mei vakantiegeld. Hiervan kunnen zij een week of langer van op vakantie.
    Leerniveau
    VMBO gemengde leerweg, 2; VMBO kaderberoepsgerichte leerweg, 1; VMBO kaderberoepsgerichte leerweg, 2; VMBO basisberoepsgerichte leerweg, 1; VMBO theoretische leerweg, 1; VMBO gemengde leerweg, 1; VMBO theoretische leerweg, 2; VMBO basisberoepsgerichte leerweg, 2; VMBO;
    Leerinhoud en doelen
    Economie;
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
    Studiebelasting
    0 uur en 50 minuten
    Trefwoorden
    vakantie

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    Team Wikiwijs. (z.d.).

    Sjabloon Webquest

    https://maken.wikiwijs.nl/28246/Sjabloon_Webquest

  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Meer informatie voor ontwikkelaars

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.