Welkom
Welkom bij het leerarrangement voor Chapter 3: Food Talk!
Dit leerarrangement is ontworpen om jou te helpen met het voorbereiden voor de kennistoets over hoofdstuk 3 uit je Stepping Stones boek.
Er wordt in dit arrangement vooral gefocust op grammatica en vocabulaire. Samen met de lessen die je op school krijgt vormt dit de voorbereiding op de toets in blok 3.
Klik nu op het pijltje naast 'Welkom' links in de balk. Klik vervolgens op 'Leerdoelen'.
Leerdoelen
In dit leerarrangement ga je aan de slag met het behalen van meerdere doelen:
- I can use some and any and plurals correctly.
- I can use the demonstrative pronouns correctly.
- I can use the Present simple correctly.
- I know words and sentences that have to do with food and I can use them correctly.
Deze doelen slaan op de leerstof in je Stepping Stones boek en het thema van hoofdstuk 3, namelijk: food!
Klik nu op het kopje onder 'leerdoelen'; 'instructie'
Instructie
Hoe gebruik je dit leerarrangement nou?
Deze pagina is opgebouwd uit verschillende onderdelen om ervoor te zorgen dat jij alle doelen aan het einde hebt behaald.
Deze onderdelen staan (<) links in de bar onder elkaar. Wanneer je op zo een onderdeel klikt, bijvoorbeeld 'Grammatica', zie je meerdere kopjes hieronder staan.
Werk van boven naar beneden. Klik dus eerst na het lezen van deze tekst op het volgende onderdeel 'Vocabulaire', werk de tussenkopjes uit en ga dan door naar het volgende onderdeel!
Vocabulaire
Oefenen met woorden en zinnen
Voor de kennistoets over hoofdstuk 3 moet je ook alle woorden en zinnen leren die erbij horen. Deze vocabulaire hoort bij het doel: I know words and sentences that have to do with food and I can use them correctly.
Wanneer je op de link in het volgende kopje 'link naar oefening', kom je in een Quizzlet folder terecht. In deze folder staan verschillende mapjes met de volgende titels:
- Zinnen: Ordering something at the restaurant
- Zinnen: Describing food and meals
- Zinnen: Buying things
- Woorden: At the restaurant
- Woorden: Flavours
- Woorden: Quantities and packages
- Woorden: Groceries
Deze titels bevatten allemaal zinnen en woorden. Alle 7 sets moet je dus uit je hoofd leren voor de toets.
Wanneer je op zo een set klinkt om te oefenen, kan je meerdere manieren kiezen om de vocabulaire te leren. Je mag zelf kiezen welke manier je het fijnst vind. Probeer wel tenminste 1 keer de optie 'write' te kiezen. Zo leer je hoe je alle woorden spelt en maak je geen spelfouten tijdens de toets!
Een volledig overzicht van alle woorden en zinnen kun je vinden in je Stepping Stones boek op bladzijde 170-172
Link naar oefening
Klik op de link hieronder om te oefenen met de woorden en zinnen van hoofdstuk 3:
Quizzlet- Oefenen met de woorden en zinnen van CH3
Grammatica
In dit onderdeel ga je aan de slag met de verschillende grammatica onderwerpen uit hoofdstuk 3:
- Some and any
- Plurals
- Demonstrative pronouns
- Present simple
Elk onderwerp heeft zijn eigen kopje. In elk kopje zit een kennisclip waarin de theorie over het onderwerp wordt uitgelegd, en een opdracht die je kennis test.
Tip: maak aantekeningen van de kennisclips!
Some and any
In de kennisclip hieronder krijg je een herhaling over some and any.
Bekijk eerst de clip. Maak dan de oefening onderaan de pagina.
Dit draagt bij aan het doel: I can use some and any and plurals correctly
Kennisclip - Some and any
Goed zo!
Je hebt alle vragen beantwoord. Je kunt je
antwoorden bekijken door terug te gaan naar
de vragen.
Plurals
In de kennisclip hieronder krijg je een herhaling over plurals oftewel, meervoud.
Bekijk eerst de clip. Maak dan de oefening onderaan de pagina.
Dit draagt bij aan het doel: I can use some and any and plurals correctly.
Goed zo!
Je hebt alle vragen beantwoord. Je kunt je
antwoorden bekijken door terug te gaan naar
de vragen.
Demonstrative pronouns
In de kennisclip hieronder krijg je een herhaling over demonstrative pronouns oftewel, aanwijzende voornaamwoorden.
Bekijk eerst de clip. Maak dan de oefening onderaan de pagina.
Dit draagt bij aan het doel: I can use the demonstrative pronouns correctly.
Kennisclip - Demonstrative pronouns
Oefening: Demonstrative pronouns
Goed zo!
Je hebt alle vragen beantwoord. Je kunt je
antwoorden bekijken door terug te gaan naar
de vragen.
Present simple
In de kennisclip hieronder krijg je een herhaling over de Present simple.
Bekijk eerst de clip. Maak dan de oefening onderaan de pagina.
Dit draagt bij aan het doel: I can use the Present simple correctly.
Kennisclip - Present Simple
Goed zo!
Je hebt alle vragen beantwoord. Je kunt je
antwoorden bekijken door terug te gaan naar
de vragen.
Oefentoets
Terugblik
Na het doorlopen van alle kopjes hierboven, ben je nu klaar met de leerstof voor het grammaticale en vocabulaire gedeelte van de kennistoets van Chapter 3: Food Talk!
Hieronder volgt alle vocabulaire en grammatica onderdelen kort samengevat. Ga bij jezelf na of je deze al kent en beheerst. Zo niet? Ga dan terug naar de desbetreffende kopjes en schaaf je kennis waar nodig is nog bij.
LESSTOF:
Vocabulaire:
- Zinnen: Ordering something at the restaurant
- Zinnen: Describing food and meals
- Zinnen: Buying things
- Woorden: At the restaurant
- Woorden: Flavours
- Woorden: Quantities and packages
- Woorden: Groceries
Grammatica:
- Plurals
- Some and any
- Demonstrative pronouns
- Present simple
Oefentoets
Na het doorlopen van alle kopjes hierboven, ben je nu klaar met de leerstof voor het grammaticale en vocabulaire gedeelte van de kennistoets van Chapter 3: Food Talk!
Nadat je de rest van de lesstof in de klas hebt gehad, waaronder leesvaardigheid, kan je jezelf testen door de oefentoets te maken in het volgende kopje.
Ga bij jezelf na of je alle lesstof uit de lessen en uit dit arrangement goed kent en beheerst. Maak dan pas de oefentoets.
Klik hier om de oefentoets te beginnen
Vragen en antwoorden
Overige vragen
Je hebt nu alle leerstof voor de toets behandeld. Gefeliciteerd!
Als je nu nog met vragen of problemen kampt, en je komt er zelf niet helemaal uit, kan je deze vragen posten in een online chatroom speciaal gemaakt voor deze klas.
Klik op 'vragen en antwoorden' onderaan de pagina, en post je vraag! De docent of een andere leerling kan je dan helpen.
Tip: kijk af en toe even in de chat voor handige tips, of om zelf antwoord te geven op nog openstaande vragen.
Vragen en antwoorden
Eindbeoordeling
Link google forms
Nu je klaar bent met het leerarrangement wacht je nog een kleine stap af: de eindbeoordeling invullen.
Deze eindbeoordeling reflecteert op jouw proces van het behalen van de leerdoelen.
Vul de Eindbeoordeling in door op de link hieronder te klikken:
Klik hier voor de eindbeoordeling