Presentatie en Digitaal Portfolio maken

Presentatie en Digitaal Portfolio maken

Presentatie maken met PowerPoint

Presentatie maken met PowerPoint

Jij gaat een presentatie maken met PowerPoint over jezelf en  je opleiding. Deze presentatie  ga je later op de homepage van je portfoliosite zetten.  

 

Opdracht presentatie maken

Maak een presentatie (PowerPoint) over jezelf, waarbij  je onder meer over de volgende onderwerpen iets vertelt.

  1. Wie je bent, je onderwijsachtergrond, je familie enz.
  2. Waar je jouw computer en internet veel voor gebruikt.
  3. Wat zijn je  hobby’s?
  4. Waar ligt je passie in het leven?
  5. Wat is je droombaan en waarom?
  6. Over je opleiding en je carrière. Waarom heb je voor deze opleiding gekozen?
  7. Rol van ICT bij je opleiding en waarom je voor dit keuzedeel hebt gekozen.
  8. Over welke ICT onderwerp(en) je meer wilt leren?
  9. Wat vind je van het werken met computers en ICT middelen? Leg uit.

 

Instructies en voorwaarden

  • Maak de presentatie in PowerPoint
  • Maak minimaal 7 dia’s over de bovenstaande onderwerpen
  • Gebruik afbeeldingen en minimaal een video.
  • Pas opmaak, animaties en overgangseffecten toe.
  • Voeg dianummers toe aan je dia's
  • Stel je presentatie  dusdanig in dat je  presentatie automatisch afspeelt.

Sla deze presentatie in de juiste map op op je Googledrive.

 

Portfolio maken met Googlesites

Digitaal Portfolio maken

Tegenwoordig kun je op makkelijke wijze websites, blogs en digitale portfolio’s  maken. Met deze opdracht ga je beginnen met een digitaal portfolio over je digitale vaardigheden. Deze site ga je gedurende dit keuzedeel opbouwen door het aanvullen en bijwerken met alle opdrachten, bewijzen enz. tot een volwaardig portfolio over jouw digitale vaardigheden.

Opdracht:  Digitale portfolio maken.

Maak een digitale  portfolio site met  Googlesites. Maak eerst de structuur van je site klaar.
Hier krijgt  je de  benodigde  instructies en uitleg over van je begeleider.

Ook staat hieronder een Youtube instructiefilmpje over het maken van een portfoliosite met Googlesites. Bekijk deze instructie voor je gaat beginnen met de site.


Zet je presentatie die je bij de vorige opdracht gemaakt hebt op de startpagina (homepage) van je portfoliosite. Zet naast je presentatie een kleine beschrijving.

Je hoeft jouw site niet te publiceren. Deel jouw site en lever de gedeelde link in bij de betreffende opdracht in teams zodat je begeleider het kan nakijken.

  • Het arrangement Presentatie en Digitaal Portfolio maken is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Laatst gewijzigd
    2022-09-11 10:38:00
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Toelichting
    Bij deze opdracht gaan jullie een PowerPoint presentatie en een Portfolio met Googlesites maken.
    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld
    Studiebelasting
    4 uur en 0 minuten
  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Meer informatie voor ontwikkelaars

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.