Rekenen ontmoet Praktijk

8 - Ouderavond

8 - Ouderavond

In de eerste periode van de opleiding ga je in een groep de ouderavond organiseren. Deze avond is voor heel veel ouders een eerste echte kennismaking met jouw opleiding en daarom voor je ouders echt heel belangrijk.
De kortste omschrijving van een ouderavond vonk ik op een website van de overheid: "Een ouderavond is een bijeenkomst op school, waarbij de school alle ouders uitnodigt om te komen."

Het is ook meteen een omschrijving waar je eigenlijk ook weer niets mee kunt. Maar dat gaan jullie ook uitwerken binnen het project van de opleiding en daarvoor is een heel schema te vinden op de Wiki van de opleiding. Binnen deze opdracht gaan we ns beperken tot het uitzoeken van hoeveel ouders er gaan komen en wat deze op de avond gaan drinken qua koffie, thee en het bijbehorende plakje cake.

 

Opdrachten

Voor deze opdracht ga je volgende onderdelen uitvoeren:

  • ga uitzoeken hoeveel ouders er voor jouw klas naar deze avond komen en of er voldende parkeerplaatsen zijn,
  • zoek ook uit wat er op een ouderavond gemiddeld gedronken wordt, denk hierbij ook aan melk, suiker en smaakjes,
  • gebruik de informatie uit je onderzoek om te berekenen hoeveel liter koffie, thee en hoeveel caken je nodig bent voor deze avond.
  • maak je een boodschappenlijst met een totaal begrotingsbedrag voor de ouderavond,
  • Verwerk alles in een presentatie.

 

Criteria

De opdracht dient aan de volgende criteria te voldoen:

  • Deze opdracht maak je samen in de groep,
  • Maak een presentatie waarin het onderzoek en de gemaakte keuzes duidelijk uitgelegd worden. Je gebruikt hierbij de resultaten van je onderzoek en de bijbehorende berekening.
  • De klas beoordeelt mee samen met de docent over deze opdracht. De klassebeoordeling telt voor 50% mee in de beoordeling.

Beoordelingsformulier

 

Team: 

  Beoordeeld door team:
 
Nr Onderdeel S=2 O=4 V=6 G=8 U=10
1 Is het onderzoek volledig geweest?
Zijn bijvoorbeeld alle benodigde gegevens uit het
onderzoek terug te vinden in de berekeningen.
         
2 Zijn alle berekeningen ook in de presentatie
genoemd en besproken?

Is het bevoorbeeld duidelijk hoeveel koffie en thee
er moet komen.
         
3 Is de begroting compleet?
Staan alle in te kopen zaken in de begroting, lees
bodschappenlijstje.
         
4 Is de presentatie duidelijk en helder?
Zijn er na afloop bijvoorbeeld veel vragen.
         
5 Is er duidelijk en goed verstaanbaar gesproken?
Let hierbij vooral op geluidsterkte en binnenmonds
praten.
         
  Alle kolommen optellen          
  Totaal aantal punten / 5 = Cijfer   / 5 =  

 

Bronnen

Voor deze opdracht kun je de kennis en theorie terugvinden in bijvoorbeeld:

  • Het arrangement 8 - Ouderavond is gemaakt met Wikiwijs van Kennisnet. Wikiwijs is hét onderwijsplatform waar je leermiddelen zoekt, maakt en deelt.

    Laatst gewijzigd
    2018-07-04 12:45:58
    Licentie

    Dit lesmateriaal is gepubliceerd onder de Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie. Dit houdt in dat je onder de voorwaarde van naamsvermelding vrij bent om:

    • het werk te delen - te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat
    • het werk te bewerken - te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken
    • voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden.

    Meer informatie over de CC Naamsvermelding 4.0 Internationale licentie.

    Aanvullende informatie over dit lesmateriaal

    Van dit lesmateriaal is de volgende aanvullende informatie beschikbaar:

    Eindgebruiker
    leerling/student
    Moeilijkheidsgraad
    gemiddeld

    Gebruikte Wikiwijs Arrangementen

    Rekenen ontmoet Praktijk. (z.d.).

    6 - Boodschappenlijstje voor de cakes

    https://maken.wikiwijs.nl/124157/6___Boodschappenlijstje_voor_de_cakes

  • Downloaden

    Het volledige arrangement is in de onderstaande formaten te downloaden.

    Metadata

    LTI

    Leeromgevingen die gebruik maken van LTI kunnen Wikiwijs arrangementen en toetsen afspelen en resultaten terugkoppelen. Hiervoor moet de leeromgeving wel bij Wikiwijs aangemeld zijn. Wil je gebruik maken van de LTI koppeling? Meld je aan via info@wikiwijs.nl met het verzoek om een LTI koppeling aan te gaan.

    Maak je al gebruik van LTI? Gebruik dan de onderstaande Launch URL’s.

    Arrangement

    IMSCC package

    Wil je de Launch URL’s niet los kopiëren, maar in één keer downloaden? Download dan de IMSCC package.

    Voor developers

    Wikiwijs lesmateriaal kan worden gebruikt in een externe leeromgeving. Er kunnen koppelingen worden gemaakt en het lesmateriaal kan op verschillende manieren worden geëxporteerd. Meer informatie hierover kun je vinden op onze Developers Wiki.