Inleiding
Tijdens je stage en later in je werk zal je altijd te maken krijgen met een team collega's, vrijwilligers en/of mantelzorgers om je heen. Hier werk je mee samen. Maar ook met de cliënten waar je mee te maken hebt of krijgt werk je samen. Om een goede samenwerking te krijgen en houden is het van belang dat je overzicht over je werk houdt, overleg kunt voeren, rekening met elkaar houdt en af en toe moet je onderhandelen omdat je andere doelen hebt dan een collega of cliënt. In de komende 5 weken leer je hier meer over.
Doelen:
- je hebt kennis van maatschappelijke ontwikkelingen en inzicht in het verschil tussen samenwerken met collega's en samenwerken met vrijwilligers en mantelzorgers.
- Je hebt kennis van timemanagement en kunt werken volgens een weekplanning
- Je weet meer over onderhandelen en kunt een debat voeren volgens de Harvard methode
Planning
Les
week
|
Datum
Evt. zelf bijschrijven
|
Wat gaan we doen, waar gaat het over?
|
Bronnen / lesmateriaal
|
1
|
|
Samenwerken met vrijwilligers en mantelzorgers.
Theorie behandelen d.m.v. PP
Kritische beroepssituatie maken
|
Maatschappelijke zorg 1
Thema 20
|
2
|
|
Werk en planning. Om je werk goed te blijven overzien is het van belang om planmatig te werken.
Theorie behandelen
Maak een eigen weekplanning, volgende week terugkoppeling
|
Maatschappelijke zorg 2
Thema 19
|
3
|
|
Terugblik weekplanning. Heb je je eraan kunnen houden?
Link naar de centrale leervraag van de Pit.
Heb je meer nodig om de vraag te kunnen beantwoorden?
|
|
4
|
|
Onderhandelen
Theorie ahv PP
Lagerhuisdebat
|
Maatschappelijke zorg 2
Thema 20
|
5
|
|
afronden
|
|
Beoordeling
Je wordt altijd beoordeeld op: Aanwezigheid, houding en inzet.
- Verwerkingsopdrachten: weekplanning maken en lagerhuisdebat voeren
- Kritische beroepssituatie van thema 20 van MZ 1
Lesweken
Week 1
Samenwerken met vrijwilligers en mantelzorgers verschilt wezenlijk van samenwerken met collega's. Ze hebben andere belangen, andere betrokkenheid bij de client en een andere juridische positie.
In een presentatie leer je meer over thema 20 van MZ 2, vervolgens ga je de kritische beroepssituatie van dit thema maken.
Week 2
Om je werk goed te overzien en voor je collega's ook inzichtelijk te houden is het belangrijk om planmatig te werken.
Met een PP leer je meer over planmatig werken en timemanagement. Vervolgens ga je een eigen weekplanning maken en geef je volgende les terugkoppeling
Week 3
Heb je je goed aan de weekplanning kunnen houden?
Met welke plannen werk je op stage en hoe vind je dat? Wat zijn de voor- en nadelen?
Link naar de centrale leervraag van Pit 7: Samenwerken. Kun je al beter antwoord geven op de centrale leervraag of heb je meer nodig?
Week 4
In de samenwerking met collega's, maar ook met clienten zal je ook situaties tegenkomen waarbij je moet onderhandelen. Clienten willen iets wat op dat moment niet mogelijk is, een collega vraagt of je voor haar wilt invallen, je bespreekt je arbeidsvoorwaarden met je toekomstige leidinggevende: allemaal situaties waarbij je moet kunnen onderhandelen.
We behandelen thema 20 van MZ 2.
Daarna gaan jullie debateren met elkaar volgens de Harvard methode
Week 5
Afrondingsles.
Is alles behandeld?
Heeft iedereen de opdrachten uit de vorige weken gedaan?
Eventueel kan een gastspreker geregeld worden van:
- Prodemos (www.prodemos.nl) voor workshops over debatteren/politiek
- Humanitas (www.humanitas.nl). Werken veel met vrijwilligers en mantelzorgers
- MJD (www.mjd.nl). Werken veel met vrijwilligers en mantelzorgers
- Ouderenzorg (zorggroep Groningen, zorggroep Drenthe). Werken veel met vrijwilligers en mantelzorgers