Naast de eerder genoemde online licenties en materialen zijn studenten (van alle opleidingen) verplicht aan het begin van hun opleiding een notebook aan te schaffen. Tijdens de opleidingen Allround Mediamaker en Mediavormgever werken studenten gemiddeld 75% van de tijd op een computer. Voor de verschillende opleidingen Signmaking zal dit naar verwachting zo'n 50% zijn. Ook voor de vakken Nederlands, Engels en rekenen wordt gebruik gemaakt van digitaal lesmateriaal.
Met de aanschaf van een eigen notebook heeft de student:
Minimale systeemvereisten
Van studenten en ouders krijgen we vaak de vraag: 'Welke notebook kunnen we het beste aanschaffen?' Hoewel we geen adviezen kunnen geven met betrekking tot merk of type notebook kunnen we wel enkele algemene adviezen geven.
Tijdens de opleidingen wordt veelvuldig gebruik gemaakt van de Adobe-software en soms ook van pakketten als Autodesk en SketchUp. Van deze software wordt vooral gewerkt met Illustrator, Photoshop, InDesign, XD en AfterEffects. Om de programma’s van Adobe goed te kunnen gebruiken op je notebook geeft Adobe bepaalde minimale systeemvereisten. Deze eisen verschillen per programma. Op https://helpx.adobe.com/nl/creative-cloud/system-requirements.html staan onder het kopje 'Desktop-Applicaties' per programma de meest actuele systeemvereisten vermeld.
Wij adviseren studenten om bij aanschaf van de notebook een systeem te kiezen wat ruim aan deze minimale eisen voldoet. Immers, de opleiding duurt meerdere jaren en de software van Adobe zal in die tijd meerdere keren worden geüpdatet. Met iedere update vraagt de software meer van het systeem. Houdt hier dus bij aanschaf van de notebook rekening mee.
Mocht je moeite hebben met het aanschaffen van een notebook laat u dan adviseren in een computerwinkel.