opdracht 1

Opdracht 1

Lees de tekst in de onderstaande link. Hier worden nog twee extra vormen van afasie genoemd die niet in het college van week 2 aan bod zijn gekomen. Beantwoord de volgende vragen:

a. Beredeneer welke onderdelen van de spraakoutput wel intact zijn en welke onderdelen niet. Gebruik hiervoor de afbeelding uit Taal en Taalwetenschap in par. 2.5.5 - Spreken: van intentie tot articulatie.

b. Doe hetzelfde voor amnestische afasie.

c. Een wrange vraag: stel dat je veroordeeld zou zijn tot een vorm van afasie, welke vorm zou je dan uiteindelijk het minst erg vinden? En van welke vorm zou je het ongelukkigste worden? Licht je antwoord helder toe.

 

Kennislink - Afasie
- duidelijke uitleg - info over oorzaken + soorten - Broca, Wernicke, conductie-afasie, amnestische afasie, globale afasie