● Kleppen in aders

     Het hart pompt het zuurstofrijke bloed door de slagaders. De slagers vervoeren het bloed door het lichaam. De aders vervoeren het zuurstofarme bloed van de organen terug tegen de zwaartekracht in van het lichaam naar het hart.

     Veel aders hebben kleppen die in de aders voorkomen dat het bloed weer terugstroomt, naar het hart.Als het bloed in de juiste richting stroomt, staan de kleppen open. De kleppen gaan dicht als het bloed in de verkeerde richting stroomt.

     De aders maken gebruikt niet alleen van de kleppen in de aders maar ook van de spieren in het lichaam. In het menselijke lichaam zorgt het aanspannen en ontspannen van de been- en armspieren voor het transport van het bloed in de aders. De spieren spannen zich aan tegen de wand van de aders aan. De ruimte in de ader wordt kleiner en wordt het bloed verder gedrukt.