Tips & Trucks

Aanmelden

Gebruik een Gmail account bij de registratie in Socrative.

Werk in een dubbele venster  tijdens het afspelen van een test in de klas. Op dit manier kun je zien wat wordt weergegeven op de apparaten van de leerlingen en problemen voorkomen.

Meld altijd af naar de les, want Socrative maakt het moelijk om tegelijkertijd op twee IP adrssen aangemeld te zijn..

Afspelen

Speel de test tenminste een keer vooraf als Teacher and Student  in een dubbele venster of speel het in twee verschillende browsers. Bij deze wijze heb je nog die tijd om dingen aan te passen naar eventuelle specifieke behoeftes in de klas. 

 Zorg ervoor dat iedere leerling ingelogd is op  m.socrative.com / Student app met de juiste lokaalcode. Socrative staat maximaal 50 deelnemers toe in een lokaal. Rechtsboven naast het icoontje  zie je het aantal leerlingen in de virtuele klas. Aan de hand van deze aantal kun je zien of iedereen zich aangemeld heeft of iemand heeft de lokaal juist verlaten. Als er iets niet volgens plan verloopt (het aantal studenten klopt niet, terwijl iedereen heeft zich aangemeld in de ruimte) kies de optie: Lokaal Wissen onder Instellingen Alle gebruikers worden weggehaald uit de virtuele ruimte en kunnen opnieuw inloggen.

Stemmen

Vraag de leerlingen om te stemmen op basis van het door je gekozen criterium,waarbij de stemresultaten in realtime op de pagona Live Resultaten worden weergegeven.
Opmerking: Leerlingen kunnen slechts één stem indienen, maar kunnen wel meerdere antwoorden selecteren.

Importeren

De geïmporteerde testen altijd eerst uitproberen voordat ze in de klas worden geleverd.

Delen

Bij het delen van een eigen Socrative test- deel altijd een kopie nooit een de origineel

Rapporten

Je kunt de resultaten van alle testen of snelvragen op elk gewenst moment opnieuw bekijken. Het is niet mogelijk om resultaten te verwijderen uit de lijst Mijn Resultaten. Bovendien voor ophalen van Rapporten heb je altijd de volgende opties: Rapporten downloaden naar uw computer, Rapporten verzenden naar uw Google Drive en Gegevens bekijken in  Live resultaten.