Naast het zoeken naar plaatsen via Google Maps is er ook een vergelijkbare toepassing die gedownload en geïnstalleerd moet worden, namelijk Google Earth. Hierin kun je, net als op de site van Google Maps, naar plekken op aarde zoeken, maar met Google Earth kan nog veel meer. Op de speciale informatiesite staat veel te lezen over wat er allemaal kan, bijvoorbeeld in 3D vliegen over steden, NASA beelden van Mars of de maan bekijken en 3D gebouwen bezoeken. Op de informatiesite staat ook een knop om Google Earth te downloaden.
Diverse instanties hebben extra schillen voor Google Earth ontwikkeld, zodat je bijvoorbeeld over de standaard kaarten ook historische data kan plaatsen, de buienradar erop kan projecteren of foto’s kan aanklikken die op een bepaalde plek zijn gemaakt. Kortom, een prachtig programma waarin je uren kunt rondklikken over onze aardbol.
Over de inzet van Google Earth in het onderwijs is veel geschreven. Er is een aparte site voor het werken met Google Earth in het onderwijs. Helaas zijn er nog weinig bronnen te vinden voor het mbo, maar kunnen de voorbeelden uit po en vo ter inspiratie gebruikt worden.
TIP: Er bestaat ook het programma Sketchup waarmee je 3D-modellen kunt maken. Deze kunnen vervolgens ook worden ingelezen in Google Earth zodat je virtueel om je eigen gebouw heen kan lopen. Een idee voor de bouwkunde opleiding misschien?